Start | Kontakt | Information

Anmälningslista

Totalt antal startande inklusive föråkare: 170
Föråkare. OBS!! Måste vara godkänd av arrangören (Antal startande: 5)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Jan-Erik Birgersson/Annika Engqvist Linköpings Motorsällskap/Vimmerby Motorsällskap Saab 96 V4
C Håkan Pettersson/Peter Lindén Tjust MK/Tjust MK Ford Escort
B Lennart Gerths/Oskar Gerths Tjust MK/Tjust MK Volvo 242 16V
A Erland Karlsson/Johan Karlsson Kullings MS/Kullings MS Datsun 1600 SSS
B Stellan Johansson/Rasmus Lindahl Jönköpingsmotorklubb/Skillingaryd Audi Quattro
Klass D: Debutanter (Antal startande: 1)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
D Klas Petersson/Roger Rooth Ryds MK/Ryds MK Saab 9-5
Klass U: Ungdomsrally (Antal startande: 6)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
U Emil Friman/Timmy Berntsson Vetlanda RRC/Wäxjö MS Volvo 940 Autoexperten Thörnbergs I Vetlanda
U Isak Arvidsson/Andreas Arvidsson Gullabo RC/Gullabo RC Volvo 940 Larssons Plåtslageri
U Felix Larsson/Per Larsson Ryds MK/Ryds MK Suzuki Swift GTI
U Linus Adolfsson/Jan Adolfsson Gullabo RC/Gullabo RC Volvo 740 MP5 SWEDEN AB
U Simon Arvidsson/Fredrik Lans Falköpings MK/Falköping MK Volvo 244
U Melvin Bengtsson/Joakim Bengtsson Kullings MS/Kullings MS Peugeot 206 GTI
Klass 1: A-B förare Grupp E, (Antal startande: 12)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Hans Andreasson/Johan Jacobson Kullings MS/Kullings MS Audi 80
A Gunnar Larsson/Tomas Östermyr Alingsås MK/Alingsås MK Toyota Corolla
B Linus Hedström/Simon Liljekvist MK Brinkarna/Mk Brinkarna Volvo 740
A Dennis Pettersson/Arne Adolfsson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Ford Focus
B Boo Hugoson/Anne Wiesemann Wäxjö MS/Ryds MK Volkswagen Golf
B Lars Svensson/Mikael Creutz Hässleholms MK/Målilla MK VW Golf
A Stefan Ottosson/Sofie Adolfsson Vetlanda RRC/Nässjö MK VW Golf 4
B Keith Wennberg/Hans Wennberg Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 940
A Kurt Ekelund/Daniel Andersson Hässleholms MK/Hässleholms MK VW Golf
A Hampus Larsson/Simon Axelsson Kristianstads MK/Älmhults MK Toyota Corolla LarssonRally
B Erik Sundqvist/Johan Sundqvist Ljungby MK/Ljunby mk Toyota Corolla Scandiumbil.com Fina Transportbilar
B Sebastian Dahl/Victor Svensson Hästveda FRC/Ryds MK Toyota Corolla
Klass 2: C-förare Grupp E, (Antal startande: 20)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Jakob Sandberg/Hedda Angelöv Norrahammars MK/Gränna MK VW Golf
C Peter Christensen/Linda Christensen Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Opel Ascona B
C Viktor Nilsson/Mikael Johansson Tjust MK/Åtvidabergs MK Volkswagen New Beetle
C Marcus Johansson/Anna Larsson Gullabo RC/Kristianstad MK VW Polo
C Per-Arne Axelsson/Nicklas Eriksson Gullabo RC/Gullabo RC Toyota Corolla Team RutGear motorsport
C Anders Hugosson/Joakim Gustafsson Wäxjö MS/Wäxjö MS Ford Focus
C Ola Aronsson/Micael Pierre Göteborgs MF/Göteborgs MF BMW E46
C Conny Eriksson/Lars Gustafsson Gullabo RC/Gullabo RC Opel Ascona B
C Anders Johansson/Jan-Olof Pettersson Mariestads MS/Götene MK Volvo 740
C Tommy Rosell/Mathias Ekeflo Team Skogsåkarna/Team Skogsåkarna BMW 316 ti Compact
C Thomas Olofsson/Juha Haukilahti Gullabo RC/Gullabo RC VW Golf 2
C Jennie Blansch/Joakim Blansch Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Opel Astra PSA Motorsport
C Göran Klevenhed/Erik Klevenhed Norrahammars MK/Norrahammars MK VW Golf
C Jimmy Tykesson/Linda Nilsson Södra Sunnerbos MK/Södra Sunnerbos MK Opel Ascona B
C Mattias Nilsson/Robin Liljegren Karlskrona AK/Karlskrona AK Mazda 323
C Patrik Lund/Jonas Frejd Målilla MK BK/Vimmerby MS Saab 900
C Simon Vernersson/Hans-Peter Picher Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Opel Astra
C Anton Bredin/Amanda Bredin Vimmerby MS/Vimmerby MS Volvo 740
C Claes-Göran Persson/Sofia Johansson Älmhults MK/Älmhults MK VW GOLF III
C Jonas Karlsson/Marcus Blad Team Skogsåkarna/Höglandets MS Volvo 744
Klass 3: A-B förare Grupp F samt Grupp N 1400, (Antal startande: 17)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Simon Johansson/Anton Johansson Wäxjö MS/Wäxjö MS Volvo 940 Motorsport Johansson
A Anders Ericson/Per Mikael Ekström Toarps MK/Toarps MK Volvo 240
B Mattias Erelt/Åke Lundberg Wäxjö MS/Wäxjö MS Volvo 740
B Joel Norqvist/Robin Bäckström SMK Trollhättan/Falköping MK Volvo 244 Dalek Lås o Larm AB
B Conny Martinsson/Magnus Nieminen Wäxjö MS/Wäxjö MS Citroën AX Sport
B Daniel Molin/Bengt-Arne Molin Skene MS/Skene MS Volvo 940
B Pär Johansson/Ellinor Persson Eskilstuna MK/SMK Södermanland Volvo 240 voc
B Jacob Fransson/Sam Karlsson Grimslövs MS/Grimslövs MS Volvo 240
B Christian Pettersson/Jonny Hjelm Åtvidabergs MK/Åtvidabergs MK Volvo 940
B Karl-Johan Borhammar/Isac Nordström Kullings MS/Kullings MS Volvo 940
A Niclas Melin/Mikael Frejd Nässjö MK/Vetlanda RRC Volvo 244
A Arvid Tobiazon/Simon Tobiazon Ryds MK/Ryds MK Volvo 240 Jerrys Motorsport
A Tobias Malm/Roger Svensson Anderstorps RC/Anderstorps RC Volvo 940
A Thomas Karlsson/Emil Karlsson Södra Sunnerbos MK/Södra Sunnerbos MK Volvo 940 Team Augustinssons Måleri
A Leif Axelsson/Peter Augustinsson S:a Sunnerbos MK/Hässleholms MK Volvo 940 Team Augustinsson Måleri
B Robin Thörnberg/Frida Olofsson VRRC/Grimslövs MS Volvo 240
B Emil Johansson/Erik Karjula Falköpings MK/Ludvika MS Volvo 940
Klass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400 (Antal startande: 32)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Bengt Johansson/Ingrid Holtemark Kullings MS/Kullings MS Volvo 850
C Markus Nilsson/Danne Eriksson Gullabo RC/Gullabo RC Volvo 240
C Joel Larsson/Oskar Lewinsson Kullings MS/Kullings MS Volvo 240
C Jonas Gustavsson/Anders Östberg Hässleholms MK/SMK Hörby Volvo 240
C Emma Wallman/Bo Wallman Gullabo RC/Karlskrona AK Volvo 940
C Inge Petersson/Marcus Kjellkvist Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 940
C Morgan Nillekvist/Jonas Andersson Gullabo RC/Gullabo RC Volvo 940
C Adam Martinsson/Stefan Martinsson V:a Östergötlands MK/MSK Kvarnvingarna Volvo 240
C Ted Malm/Katharina Malm Arlövs MC/Arlövs MC Volvo 240 Lundellsmotorsport
C Mattias Engfeldt/Dennis Kullberg Wäxjö MS/Asarums MS Volvo 940
C Hampus Wallin/Elinor Thörnberg Vetlanda RRC/Vetlanda RRC Volvo 940 Grp F
C Sofie Gustafsson/Britt-Marie Svensson Grimslöv MS/Grimslöv MS Volvo 940 VOC Retro FM Skåne
C Oliver Grunnegård Andersson/Kjell Olofsson Kullings MS/Kullings MS Volvo 940
C Oscar Karlsson/Nellie Karlsson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 940
C Viktor Edling/Åsa Wigertson Kullings MS/Kullings MS Volvo 940
C Hjalmar Petersson/Stefan Petersson Grimslövs MS/Grimslövs MS Volvo 940
C Niklas Karlsson/Björn Henriksson Karlskrona AK/Karlskrona AK Volvo 740
C Agne Josefsson/Kjell Gustavsson Skillingaryds MK/SSMK Volvo 240
C Kennie Frostensson/Agnes Frostensson Olofströms MK/Olofströms MK Volvo 240
C Johannes Josefsson/Johan Pettersson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Golf GTI
C David Sandström/Marcus Claesson Falköpings MK/Falköpings MK Volvo 244
C John Oscarsson/Dennis Oscarsson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 940
C Christer Brunnegård/Emil Ivarsson Kullings MS/Kullings MS Volvo 850 Loo Rally Team
C Tim Lagerstam/Fanny Jakobsson Kullings MS/Värmdö MK Volvo 940
C Sebastian Karlsson/Ralf Karlsson Eskilstuna MK/Eskilstuna MK Suzuki Swift
C Patrik Snygg/Mattias Snygg Jönköpings MK/Jönköping Volvo 944 Tabergs Åkeri AB
C Peter Söderström/Olliver Axelsson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 242
C Linus Johansson/Kristian Eriksson Dahl Ryds MK/Hästveda FRC Volvo 240
C Mattias Hansson/Ella Hansson Grimslövs MS/Grimslövs MS Volvo 740
C Viktoria Johansson/Marcus Marin Kullings MS/Älvbygdens mk Volvo 242
C Kevin Athley/Erik Telehagen Wäxjö MS/Wäxjö MS Volvo 240
C Harald Lanqvist/Jan-Ivar Brandt Ljungby MK/Ljungby MK Saab 99 EMS
Klass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975 (Antal startande: 17)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Anders Danling/Håkan Swanström Norrahammars MK/Norrahammars MK Saab 96 V4
B Anders Malm/Anders Andersson Ydre MK/Va Östergötland MK Opel Ascona A Team Korvgubbens Motorsport
B Johnny Sundström/Anton Sundström Vara MK/Vara MK Opel Ascona
C Patrik Axelsson/Robin Sanell Skillingaryds MK/ARC Ford Escort RS 2000
C Peter Bergsander/Elaine Walve Gullabo RC/Gullabo RC Volvo Amazon 122 S
A Sören Carlsson/Pontus Carlsson Team skogsåkarna/Team Skogsåkarna Opel Ascona A
C Magnus Folkesson/Ulrika Larsson Vimmerby MS/Vimmerby MS Volvo 142
A Jonas Nelson/Anders Holm Silverdalens MSK/Grimslöv MS Opel Ascona A
A Martin Lindén/Tora Lindén Team Skogsåkarna/Team Skogsåkarna Volvo PV Sport
C Johnny Andersson/Anette Andersson Gullabo RC/Gullabo RC Volvo 142
A Kenneth Waltersson/Jan Sönne Anderstorp RC/Anderstorp RC Ford Lotus Cortina
C Kristoffer Karlsson/Oscar Almqvist Wäxjö Ms/Vetlanda RRC Volvo 142
B Hannu Saikanmäki/Emil Svensson Olofströms MK/Olofströms MK Ford Escort RS 2000
A Kjell Fransson/Ingela Karlsson Vimmerby MS/Vimmerby MS WV T1
B Anders Knutsson/Christian Ingemarsson Ydre MK/Vimmerby MS Saab 96 V4
A Thomas Theorin/Bengt Svensson Anderstorp Rc/Anderstorp RC Volvo Amazon
A Tomas Damm/Tomas Kassselstrand MK Kinda/MK Kinda Volvo 142 Hycklinge Bensin & Service AB
Klass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wd (Antal startande: 9)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Tommy Karlsson/Urban Bohlin SMK Trollhättan/SMK Trollhättan SAAB 99 EMS 16V
A Rune Karlsson/Christer Nylén Kullings MS/Kullings MS Volvo 242
A Thomas Thelin/Magnus Thelin BMK Uddevalla/BMK Uddevalla Fiat 131 Abarth
A Christer Gustafsson/Patrik Holm Norrahammars MK/Norrahammars MK Volvo 262
A Thomas Kristiansson/Per-Anders Eklund Wäxjö MS/Wäxjö MS Volvo 244
A Sven-Åke Angerd/Niklas Johansson Norrahammars MK/Anderstorp RC Ford Escort RS1800
A Morgan Olsson/Björn Jacobsson Vimmerby MS/Vimmerby MS Volvo 240
B Anders Pettersson/Jonathan Pettersson Tjust MK/Tjust MK Ford Escort MK2 RS 1800 BDG
B Mikael Lundin/Jan Gustafsson Anderstorp RC/Vetlanda RRC Volvo 242
Klass 7 A-B-C förare: Max 74, enl.Bilsport-Rallycups regler (Antal startande: 4)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Paul Edvinstam/Ola Stenberg Arlövs Motorclub/Arlövs Motorclub SAAB 96, V4 Team Graneborg
C Jörgen Andersson/Ola Pettersson Höglandets MS/Höglandets MS Volvo 142
B Robert Norss/Johan Nors Höglandets Motorsällskap/Höglandets Motorsällskap Volvo 142
C Tomas Wernersson/Sven Gustavsson SSMK/SSMK Opel Ascona A
Klass 8 A-B-C förare: Grupp H Classic (Antal startande: 4)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B William Andersson/Algot Andersson Vimmerby MS/Silverdalens MSK Volvo 240
A Karl-Erik Forsman/Emma Lindström Botkyrka MK/Skillingaryds MK Opel Manta B Plombo Motor
A Fredrik Karlsson/Per- Magnus Johansson Anderstorp RC/Skillingaryds MK Volvo 242
B Tomas Christiansen/Hanna Christiansen Gullabo RC/Gullabo RC Volvo 242
Klass 9 A förare: 2WD (Antal startande: 16)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Urban Borg/Marika Andersson Vetlanda RRC/Vetlanda RRC Volvo 940
A Lars Engström/Kurt Vilsson Kullings MS/Kullings MS Volvo 940 Jerrys Motorsport
A David Lindström/Jessica Svensson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 940 Plombo Motor
A Håkan Tagesson/Anders Tagesson Nybro AC/Nybro AC Volvo 242
A Victor Karlsson/Thomas Gustavsson Vimmerby MS/Emådalens MK Toyota Corolla Team KORVGUBBENS Motorsport
A Per Löfqvist/Jonas Molin Kinds MK/Skene MS Volvo 940
A Janne Kristiansson/Jennie Knorrin Wäxjö MS/Osby MK Volvo 944
A Johan Axelsson/Torbjörn Romedahl Nässjö MK/Nässjö MK Bmw M3 Team Skeppsbrons
A Mats Norss/Lasse Petersson Höglandets Motorsällskap/Höglandets Motorsällskap Opel Ascona B
A Jan Wigertson/Anna Larsson Kullings MS/Kullings MS Volvo 940 VOOL.SE
A Magnus Johansson/Andreas Johansson Östgöta BSF/Östgöta BSF Volvo 240
A Robin Adolfsson/Tobias Petersson Växjö MS/Växjö MS Volvo 940
A Markus Börjesson/Erik Eriksson Älvbygdens MK/Kinds MK Volvo 940
A Tobias Pettersson/Åke Kjellgren Gränna MK/Gränna MK Volvo 240
A Daniel Wall/Jeanette Kjäll MSK Kvarnvingarna/MSK Hammaren Volvo 240 Team Korvgubben Motorsport
A Kristian Johansson/Mikael Klar Kinds MK/Toarps MK BMW Compact
Klass10: B-förare: 2WD (Antal startande: 17)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Mattias Brindmark/Peter Måhagen Åtvidabergs MK/Åtvidabergs MK Volvo 242
B Alexander Alexandersson/Emil Pettersson Vimmerby MS/Vimmerby MS Volvo 242
B Jimmy Alvarsson/Markus Widegren Jönköpings MK/Sportvagnssällskapet i Jönköping Volvo 940
B Daniel Karlsson/Rickard Adelind Höglandets MS/Team skogsåkarna Volvo 940 Cat Clean Racing Team
B Andreas Elfver/Sofie Elfver Gränna MK/Gränna MK Volvo 240
B Håkan Olsson/Linus Olsson Asarums MS/Asarums MS Volvo 940
B Anders Petersson/Conny Simonsson Gränna MK/ Volvo 240
B Tim Hammarström/Ditte Hammarström Älmhults MK/Älmhult MK Ford Fiesta ST
B Jimmie Cederqvist/Hans Sjödahl Gotlands MFBK/Södra Sunnerbos MK Ford Fiesta
B Claes Gustafsson/Wilma Daag-Gustafsson Gränna MK/Gränna MK Volvo 242
B Hampus Classon/Tobias Karlsson Gullabo RC/Gullabo RC Opel Astra
B Joakim Hansson/Mikael Hansson Grimslöv MS/Grimslövs MS Volvo 740
B Kent Johansson/Andreas Karlsson Falköpings MK/Falköpings MK Volvo 240
B Christoffer Lund/Joacim Wigertson Kullings MS/Kullings MS Volvo 940
B Anders Jangeby/Torbjörn Carlberg Nässjö MK/Nässjö MK BMW 325
B Adrian Ring/Julia Thulin Linköpings MS/SMK Hörby Volvo 940
B Mikael Carlsson/Oskar Mejving Norrahammars MK/Skillingaryds MK Volvo 940
Klass11: C-förare: 2WD (Antal startande: 9)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Berndt Holgersson/Peter Lundin Ljungby MK/Ljungby MK Opel Ascona B
C Magnus Grahn/Claes Örnskog Höglandets MS/Höglandets MS Ford Fiesta
C Martin Nilsson/Mattias Hellqvist Norrahammars MK/Norrahammars MK Bmw 325
C Kim Bergström/Marielle Erlandsson Vetlanda RRC/Vetlanda RRC Volvo 240
C Dan Jonsson/Tim Månsson Teamskogsåkarna/Teamskogsåkarna Volvo 940
C Torbjörn Karlsson/Viktor Zettergren Grimslövs MS/Wäxjö MS BMW 325
C Mikael Granath/Camilla Lidholm Vara MK/Vara MK Volvo 242
C Gert Karlsson/Gustaf Thorebring MK Brinkarna/Ydre MK BMW 325 Speedwriter Media & Motorsport
C Bo Karlsson/Johan Fransson Ryds MK/Grimslövs MS BMW 325
Klass12: A-B-C förare: 4WD (Antal startande: 1)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Alexander Engwall/Anders Engwall Vetlanda RRCl/Vetlanda RRC Skoda Octavia