Start | Kontakt | Information

Anmälningslista

Totalt antal startande inklusive föråkare: 67
Föråkare. OBS!! Måste vara godkänd av arrangören (Antal startande: 0)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
Ungdom (Antal startande: 1)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
U Gustaf Ekenved/Emil Löveryd Göteborgs MF/SVGK Volvo 944
Gr.E. A-B- förare (Antal startande: 0)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
Gr.E. C-förare (Antal startande: 6)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Oskar Jansson/Frank Jacobsson Vara MK/Vara MK Vw Golf SJUNTORPS BILTJÄNST AB
C Per-Åke Johnsson/Isabelle Larsson MK Trophy/MK VÄST Volvo 940 Team Larsson Motorsport
C Martin Bysén/Robin Davidsson Ryds MK/Nybro AC Volvo 744
C Peter Lanner/Arvid Skarp Vara Mk/Kullinga Ms Vw Golf skjutportsbeslag.se
C Jan Åkerström/Håkan Åkerström Toarps MK/Toarps MK Bmw 316ti
C Anders Johansson/Jan-Olof Pettersson Mariestads MS/Götene MK Volvo 740
Volvo Orginal, Gr.N -1400, Gr F, A-B-förare (Antal startande: 8)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Torbjörn Åkerblom/Lars Klingvall Skene MS/Skene ms Volvo 850
A Jens Thorsell/Joakim Andersson Falköpings MK/Falköpings MK Volvo 940
B Daniel Levinsson/Fredrik Gustavsson Tidaholms mk/Kullings Ms Volvo 940
B Jens Oscarsson/Victor Oscarsson Toarps MK/FMCK Borås Volvo 850 Team Kråka
A Ronny Johansson/Magnus Johansson Vara Mk/Vara mk Peugeot 206 GTI
B Lukas Johansson/Glenn Johansson Orust bsk/Orust bsk Volvo 940
A Anders Olsson/Sven Olsson Vänersborgs MK/Vänersborgs MK Volvo 240
B Daniel Gustafsson/Linus Gustafsson Thor Kullings MS/Kullings MS Volvo 244
Volvo Orginal, Gr.N -1400, Gr F, C-förare (Antal startande: 10)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Marcus Larsson/Malin Larsson MK Väst/MK Väst Volvo 240 TEAM LARSSON MOTORSPORT
C Emil Ivarsson/Alice Widarson Kullings ms/Kullings ms Volvo 240 Loo Rallyteam
C Christer Brunnegård/Gabriel Brunnegård Kullings MS/Kullings MS Volvo 850 Loo Rally Team
C Magnus Ingesson/Frida Ingesson Toarps MK/Toarps MK Volvo S70
C Fredrik Pettersson/ Falköpings MK/ Volvo 940
C Patrik Gustafsson/Tommy Gustafsson Kullings MS/Kullings MS Volvo 244
C stefan andersson/ smk trollhättan/ volvo 940
C Gunnar ARNESON/Maria Bark Arneson Stenungsund MS/Stenungsunds MS volvo 240
C Jimmy Larsson/Mattias Sjögren Tidaholms MK/Tidaholms MK Volvo 940
C Alexander Zell/Vakant TIBRO MOTORKLUBB/ VOLVO 940
Appendix K upptill årsmodell 65 A-B-C förare (Antal startande: 4)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Folke Åkerblom/Ulrich Åkerblom MSK Hammaren/MSK Hammaren SAAB Sport
A Ola Stokka/Lars Stokka KAK Motorsport/KAK Motorsport Volvo 544
B Anders Johansson/Håkan Berg Laxå mk/Laxå mk Volvo Amazon
A Ingemar Johnzon/Alf Johnzon Varbergs MK/Varbergs MK Volvo Amazon
Appendix K årsmodell 66-75 A-B-C förare (Antal startande: 8)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Bo Axelsson/Pierre Elisson Dals MK/Säffle Mk Ford Escort Rs1600
A Stefan Helsing/Johan Helsing Rallyklassikerna/Rallyklassikerna Saab V4
A Stefan Helin/Lucas Helin Tibro MK/Tibro MK Opel Ascona HELINS MOTORSPORT
A Sven Kim Sevius/Loise Hultgren Sevius Åmåls MK/Säffle MC Volvo 544
C Anders Danling/Håkan Swanström Norrahammars MK/Norrahammars MK Saab 96 V4
B Lennart Karlsson/Vakant Åmåls mk/ Opel Ascona
C Fredrik Svensson/Veine Svensson Ydre MK/Ydre MK Volvo 142
A Björn Yngvesson/Håkan Swahnström Norrahammars MK/Norrahammars MK Opel Kadett rally
Appendix K årsmodell 76 och uppåt A-B-C förare (Antal startande: 4)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Bror Danielsson/Margareta Danielsson Årjängs MK/Årjängs MK Ford Escort Escort MK2 Bror
C Tommy Karlsson/Urban Bohlin SMK Trollhättan/SMK Trollhättan SAAB 99 EMS 16V
A Bosse Sundin/Tommy Stjern Dals Mk/Mk trophy Bmw M3
A Sven-Åke Angerd/Niklas Johansson Norrahammars MK/Anderstorp RC Ford Escort RS1800
A-förare Gr.H, Gr.N över 1400, Gr.A (Antal startande: 8)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Tomas Sjöberg/Gry Sjöberg Sotenäs MK/Sotenäs MK Volvo 242 Max Sport Tires Sweden
A Eskil Carlsson/Marina Carlsson Varbergs MK/Varbergs MK VW Golf
A Peter Börjesson/Lena Börjesson Stenungsund ms/ Volvo 940
A Christian Fors/Andreas Lundgren Kullings MS/ BMW 325
A David Lindström/Jessica Svensson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 940 Plombo Motor
A Thomas Lennstrand/Anneli Lennstrand Kullings MS/Kullings MS Volvo 940
A Fredrik Karlander/ Toarps MK/ Peugeot 208 R2 ramudden.se
A Matti Johansson/Pernilla Ahlberg Vara MK/VARA MOTORKLUBB Saab 93
B-förare Gr.H, Gr.N över 1400, Gr.A (Antal startande: 4)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Stig Christensen/ Falköpings MK/ Opel Corsa
B Peter Lindman/Lars Johansson Falköpings MK/Vara Mk Honda Civil type R
B Jan Pettersson/Agneta Pettersson Kullings MS/Kullings MS VW Golf
B Lennart Gerths/Oskar Gerths Tjust MK/Tjust MK Volvo 242 16V
C-förare Gr.H, Gr.N över 1400, Gr.A (Antal startande: 7)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Per Johansson/Thobias Wingårdh Kinds MK/Toarps MK VW Golf
C Lasse Jägerström/Margaretha Jägerström Dals MK/Dals MK Volvo 240 Teamvitvå Jägerströms Motorsport
C Stefan Larsson/Therése Landström Stenungsunds ma/ Volvo 940
C Mikael Johansson/Henrik Johansson Stenungsunds MS/Stenungsunds MS Volvo 242 Team Börjesson Maskin AB
C Filip Ekenved/Björn Ekenved Göteborgs MF/Göteborgs MF Volvo 940
C Benny Johansson/Pär Svensson Tjust mk/Tjust MK Ford Escort
C Nils Johansson/Linda Christensen Laxå MK/Skillingaryds MK Opel Ascona
A-B-C-förare 4WD (Antal startande: 7)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Kenneth Johansson/Carola Johansson Kullings MS/Kullings MS Mitsubishi Evo VII Kenneth Johansson
B Anders Larsson/Mikael Larsson MK Väst/MK Väst Mitsubihi EVO TEAM LARSSON MOTORSPORT
A Mattias Olsson/ / Skoda R5
B Roger Ohlsson/Renee Andersson MK Väst/MK Väst Subaru Impreza
B Urban Andersson/Christer Andersson Stenungsunds MS/Stenungsunds MS Mitsubishi evo 4 Bucklakungen AB
B Mikael Ljungström/Sivert Svensson Laxå MK/Laxå MK Mitsubishi Evo 9
A Bengt Thorsell/Ida Blomqvist Thorsell SSVK/SSVK TBA TBA