Start | Kontakt | Information

Anmälningslista

Totalt antal startande inklusive föråkare: 70
Föråkare. OBS!! Måste vara godkänd av arrangören (Antal startande: 1)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Perry Allerth/Sara Jensen Skillingaryd MK/ Volvo 240
Ungdom (Antal startande: 1)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
U Lucas Helin/Thomas Järnström Tibro MK/Tibro MK Opel Kadett HELINS MOTORSPORT
Gr.E. A-B- förare (Antal startande: 2)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Ingemar Johzon/Alf Johnzon Varbergs MK/Varbergs MK Golf
B Jonas Molin/Bengt-Arne Molin Skene MS/Skene MS Toyota Corolla
Gr.E. C-förare (Antal startande: 8)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Peter Lanner/Arvid Skarp Vara MK/Kullings MS VW Golf
C Daniel Holst/Mikael Gustafsson Tibro MK/Tidaholms MK Volvo 940
C Dan Brewitz/Clara Andersson Tibro MK/ Volvo 940
C Lars-Erik Rydqvist/Jenny Harder Mariestads MS/Mariestads MS Toyota Starlet
C Tommy Abrahamsson/Carolina Abrahamsson Kullings MS/Kullings MS Volvo 740
C Peter Christensen/Linda Christensen Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Opel Ascona B
C Mikael Wigholm/Sven-Ove Wigholm Falköpings MK/Falköpings MK Volvo 740
C Rickard Edlund/Malin Hultman Tidaholms MK/Tidaholms MK Volvo 242
Volvo Orginal, Gr.N -1400, Gr F, A-B-förare (Antal startande: 8)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Anders Larsson/Mikael Larsson MK Väst/MK Väst Volvo TEAM LARSSON MOTORSPORT
A Göran Wigertson/Carola Roos Johansson Kullings MS/Kullings MS Volvo 940
A Bo Fransson/Roger Svensson Växjö MS/ Volvo 940
A Sven Fransson/Sonja Fransson Växjö MS/ Volvo 940
A Anders Ericson/Jan-Erik Johansson Toarps MK/ Volvo 240
B Frank Jacobsson/Oskar Jansson Vara MK/Vara MK Volvo 850 SJUNTORPS BILTJÄNST AB
A Jens Thorsell/Joakim Andersson Falköpings MK/ Volvo 944
B Lukas Johansson/Glenn Johansson Orust Bilsportklubb/Orust Bilsportklubb Volvo
Volvo Orginal, Gr.N -1400, Gr F, C-förare (Antal startande: 7)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Magnus Ingesson/Frida Ingesson Toarps MK/Toarps MK Volvo S70
C Marcus Larsson/Isabelle Larsson MK Väst/MK Väst Volvo 240 TEAM LARSSON MOTORSPORT
C Rickard Franzen/Mirja Franzen Tidaholms motorklubb/Tidaholms motorklubb Volvo 244
C Viktor Edling/Christoffer Sävevik Kullings MS/ Volvo 940
C Peter Dahlsund/Mats Larsson Varbergs MK/Varbergs MK Volvo 850
C Jimmy Larsson/Mattias Sjögren Tidaholms MK/Tidaholms MK Volvo 940
C Henrik Johansson/Peter Granqvist Fryksdalens MK/Hällefors MK Volvo 740
Appendix K upptill årsmodell 65 A-B-C förare (Antal startande: 3)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Folke Åkerblom/Ulrich Åkerblom MSK Hammaren/ SAAB Sport
C Bo Rönnbäck/Gert Svensson Östernärke RMC/ Ford Starliner
C Lennart Andersson/Margareta Andersson Ludvika MS/Ludvika MS Renault Gordini 1134
Appendix K årsmodell 66-75 A-B-C förare (Antal startande: 4)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Roland Karlsson/Birgitta Strohmaier Nora MK/Nora MK Volvo 142
A Stig Johansson/Peder Johansson Kils MK/ Triumph 2,5 PI
A Carl-Johan Nyström/Anders Gullström Fryksdalens MK/MK Ratten Ford Escort RS 2000
A Stefan Helin/Anton Sundström Tibro MK/ Opel Ascona A Helins Motorsport
Appendix K årsmodell 76 och uppåt A-B-C förare (Antal startande: 6)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C John Arild Nilsen/Anders Olsson Åmål/ Ford Escort RS2000
A Per-Erik Sköldin/Kristina Sköldin SMK Vingåker/SMK Vingåker Volvo 244
C Inge Olsson/Ann-Charlotte Christiansen Kils MK Bil/Kils MK Bil Opel Kadett Rally 2,0E
A Bror Danielsson/Margareta Danielsson Årjängs MK/Årjängs MK Ford Escort
B Johnny Nilsson/Jesper Nilsson KAK/ Renault Alpine
A Bengt Thorsell/Ida Blomqvist Thorsell Skara MK/Skaraborgs Sportvangsklubb Volvo 242
A-förare Gr.H, Gr.N över 1400, Gr.A, (Antal startande: 8)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Jonas Sandgren/Conny Persson Falköping MK/Skövde MK Volvo 940
A Jan Wigertson/Anna Larsson Kullings MS/Kullings MS Volvo 940 VOOL.SE
A Marcus Holm/Michaela Logård Fägre MK/Tidaholms MK BMW Compact
A Andreas Wilke/Richard Bränning Tjust MK/ Ford Escort
A Thomas Lennstrand/Joakim Andersson Kullings MS/ Volvo 940
A Tobias Pettersson/Åke Kjellgren Gränna MK/Gränna MK Volvo 240
A Daniel Hellstadius/Stephanie Gradéus Kullings MS/ Volvo 940
A Mikael Ekman/Kenneth Ekman Oskarshamns RRC/Oskarshamns RRC Seat ibiza
B-förare Gr.H, Gr.N över 1400, Gr.A, (Antal startande: 7)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Johnny Sundström/Ingvar Lidholm Vara MK/ Opel Ascona
B Mikael Ljungström/Sivert Svensson Laxå MK/Laxå MK Opel Ascona B
B Jan Pettersson/Agneta Pettersson Kullings MS/Kullings MS VW Golf
B Joakim Smedberg/Ulrika Hjelm Götene MK/ Opel Ascona b
B Daniel Karlsson/Klas Gustavsson Höglandets MS/ Volvo 940 Cat Clean Racing Team
B Richard Herbertsson/Andreas Williamsson Skara mk/Skara Mk Renault Megane Megane
B Tobias Söresjö/Lina Karstensen Kullings MS/Kullings MS Volvo 940
C-förare Gr.H, Gr.N över 1400, Gr.A, (Antal startande: 8)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Björn Andersson/Carina Modig Kullings MS/Kullings MS BMW 325
C Mikael Granath/Mikael Heineman Vara MK/ Volvo 242
C Olof Jangström/Leif Jonasson Göteborgs MF/Göteborgs MF Volvo 940
C Lasse Jägerström/Margaretha Jägerström Stenungsunds MS/Stenungsunds MS Volvo 240 Team Larsson Motorsport
C Benny Johansson/Pär Svensson Tjust mk/Tjust MK Ford Escort
C Magnus Grahn/Claes Örnskog Höglandets MS/Höglandets MS Ford Fiesta
C Claes Söderqvist/Fredrik Henden Skara MK/ Volvo 940
C Thomas Dahlström/Gunilla Rydin MK Väst/MK Väst VW Golf
A-B-C-förare 4WD (Antal startande: 7)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Roger Ohlsson/Renee Andersson MK Väst/MK Väst Subaru Impreza MPRE MOTORSPORT
C Roland Åkeson/Eine Larsson Skövde MK/Tibro MK Mitsubishi Evo III
B Kenny Ellström/Sören Andersson Stenungsunds Motorsällskap/Films MK Mitsubishi Evo 7
C Ulf Storm/Erik Törnqvist Stenungsunds MS/Stenungsunds MS Mitsubishi Evo VII
B Patrik Pettersson/Bo Björkqvist Falköpings MK/Mariestads MS Mitsubichi Evo Vll
A Kenneth Johansson/Carola Johansson Kullings MS/Kullings MS Mitsubishi Evo VII Kenneth Johansson
C Nathalie Holm/Tommy Sävevik Karlstad MC Bil/Vara MK Mitsubishi Evo VII