Start | Kontakt | Information

Anmälningslista

Totalt antal startande inklusive föråkare: 79
Föråkare. OBS!! Måste vara godkänd av arrangören (Antal startande: 3)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Jan-Erik Birgersson/Kjell Lindström Linköpings Motorsälskap/Linköpings Motorsälskap Saab 96 V4
B Sven Erick Fröling/Lars-Einar Tendler SMK Motala/SMK Motala Volvo 142
A Peo Kindgren/Tommy Åstrand Åtvidabergs MK/Åtvdabergs MK Volvo 944 Klädhuset I Falerum
Debutant (Antal startande: 1)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
D Fredrik Ekholm/Per-Henrik Ekholm Hyllinge MS/Hyllinge MS Saab 9-3
Ungdom (Antal startande: 2)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
U Moa Martini/Magnus Lundin Nässjö MK/Nässjö MK Opel Corsa
U Melvin Bengtsson/Joakim Bengtsson Kullings MS/Kullings MS Peugeot 206 GTI
Gr.E. A-B- förare (Antal startande: 4)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Boo Hugoson/Mikael Creutz Wäxjö MS/Målilla MK Bilklubb Volkswagen Golf
A Gunnar Larsson/Tomas Östermyr Alingsås MK/Alingsås Mk Toyota Corolla
B Mikael Molin/Christer Molin MK Ramunder/MK Ramunder Opel Astra G
A Ingemar Johzon/Alf Johnzon Varbergs MK/Varbergs MK Golf
Gr.E. C-förare (Antal startande: 10)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Jakob Sandberg/Hedda Angelöv Norrahammars MK/Gränna MK VW Golf
C Dan Brewitz/Daniel Holst Tibro MK/Tibro MK Volvo 940
C König Kenneth/Peo Pönig Katrineholms MK/SMK Vingåker Ford Escort
C Tobias Petrini/Emilia Petrini Östgöta Bilsportförening/Östgöta Bilsportförening Audi A3 Malmqvist&Edling Smörjmedel AB
C Anton Bredin/Amanda Bredin Vimmerby MS/Vimmerby Ms Volvo 740
C Thomas Olofsson/Juha Haukilahti Gullabo RC/Gullabo RC VW Golf 2
C Anton Geijersson/Rasmus Thulin Johansson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK BMW 318i Hejdu Hejdu Racing
C Tommy Abrahamsson/Peter Modig Kullings MS/Vara MK Volvo 740
C Tommy Rosell/Kim Gustafsson Westlund Team Skogsåkarna/SMK Eksjö Bil BMW 316 ti Compact
C Göran Klevenhed/Isak Hestergård Norrahammars MK/Norrahammars MK VW Golf 2
Volvo Orginal, Gr.N -1400, Gr F, A-B-förare (Antal startande: 9)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Christian Pettersson/Jonny Hjelm Åtvidabergs MK/Åtvidabergs MK Volvo 940
A Calle Carlberg/Torbjörn Carlberg Nässjö MK/Nässjö MK Volvo 940
B Hans Johansson/Magnus Lindwall SMK Valdemarsvik/SMK Valdemarsvik Volvo 940
B Henrik Johansson/Marita Johansson V:a Östergötlands MK/V:a Östergötland MK Volvo 940
B Simon Johansson/Berndt Holgersson Wäxjö MS/Ljungby MK Volvo 940 Motorsport Johansson
B Sven Karlsson/Henrik Pedersen Katrineholms MK/Katrineholms MK Volvo 244
A Anders Olsson/Sven Olsson Vänersborgs MK/Vänersborgs MK Volvo 240
A Christopher Zeijlon/Vincent Johansson Skillingaryds MK/Skillingaryds mk Volvo 240
B Jacob Fransson/Sam Karlsson Grimslövs MS/Grimslövs MS Volvo 240
Volvo Orginal, Gr.N -1400, Gr F, C-förare (Antal startande: 7)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Hampus Wallin/Robin Thörnberg Vetlanda RRC/Vetlanda RRC Volvo 940
C Kevin Karlsson/Linn Granath Ydre MK/Ydre MK Volvo 940
C Adam Martinsson/Stefan Martinsson Västra Östergötlands MK/MSK Kvarnvingarna Volvo 244
C Mattias Engfeldt/Nathalie Bernström Wäxjö MS/Vetlanda RC Volvo 940
C Bengt Johansson/Ingrid Holtemark Kullings MS/Kullings MS Volvo 850
C Johannes Josefsson/Johan Pettersson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Golf Gti 16v
C Ronny Adolfsson/Malin Karlsvärd Finspångs MS/Finspångs MS Volvo 940
Appendix K, A-B-C förare (Antal startande: 10)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Anders Danling/Håkan Svahnström Norrahammars MK/Norrahammars MK Saab 96 V4
B Anders Malm/Anders Andersson Ydre MK/Va Östergötland MK Opel Ascona A Team Korvgubbens Motorsport
C Thomas Johansson/Henrik Gustafsson Ydre MK/Ydre MK Volvo 240
C Urban Westerström/Mattias Didrik Eksjö FRC/Eksjö FRC Volvo 164
C Magnus Folkesson/Ulrika Larsson Vimmerby MS/Vimmerby MS Volvo 142
C Stefan Davidsson/Johan Hultberg Gränna MK/Gränna MK Volvo 142
A Ruben Davidsson/Göran Kaldenberg Västra Östergötlands MK/Västra Östergötlands MK Volvo 240
B Peter Jonasson/Jan G Andersson Ydre MK/Ydre Mk Opel Ascona B Kisa El Byrå
A Martin Lindén/Tora Lindén Team Skogsåkarna/Team Skogsåkarna Volvo PV Sport
B Adrian Ring/Julia Thulin Linköpings MS/SMK Hörby Volvo 242
A förare Gr.H, Gr.N över 1400, Gr.A, Nationell Special, 4WD (Antal startande: 12)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A David Lindström/Jessica Svensson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 940 Plombo Motor
A Magnus Friman/Pauline Friman Team Skogsåkarna/Team Skogsåkarna Volvo 142 Dekaltrim.nu .
A Peder Hadarson/Niklas Melin SMK Eksjö/Nässjö MK Volvo 940 Dekaltrim.nu
A Karl-Erik Forsman/Emma Lindström Botkyrka MK/Skillingaryds MK Opel Manta B Plombo Motor
A Tobias Gustafsson/Albin Nordh Ydre MK/Ydre MK Volvo 940 Team Korvgubbens Motorsport
A Tobias Pettersson/Åke Kjellgren Gränna MK/Gränna MK Volvo 240
A Yngve Tjörnbo/Anders Tildemyr Tjust MK/Vimmerby MS Volvo 944
A Michael Holmgren/Mikael Rosvall Gnesta MK/Gnesta MK Mitsubishi Evo 7
A Johan Peterson/Kalle Kronqvist Finspångs MS/Finspångs MS BMW 325
A Daniel Andersson/Josefina Hellkvist V:a Östergötlands MK/V:a Östergötlands MK BMW 325i
A Henrik Lennartsson/Christofer Svensson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Toyota Corolla Assistancekåren
A Mats Moberg/Mattias Edvardsson Östergyllen rc/Linköpings MS Opel Ascona b
B förare Gr.H, Gr.N över 1400, Gr.A, Nationell Special, 4WD (Antal startande: 14)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Claes Gustafsson/Linda Björklund Gränna MK/Kinds MK Volvo 242
B Johnny Sundström/Anton Sundström Vara MK/Vara MK Opel Ascona
B Mattias Brindmark/Peter Måhagen Åtvidabergs MK/Åtvidabergs MK Volvo 242
B Anders Petersson/Conny Simonsson Gränna MK/Gränna MK Volvo 240
B Jimmie Cederqvist/Hans Sjödahl Gotlands MFBK/Södra Sunnerbos MK Ford Fiesta
B Johan Östlund/Kent Östlund Flens MS/Flens MS Seat Ibiza
B Andreas Elfver/Sofie Elfver Gränna MK/Gränna MK Volvo 240
B Simon Bolsgård/Daniel Bolsgård Skillingaryd MK/Skillingaryds MK Volvo 940
B Oscar Arvidsson/Isak Arvidsson Gullabo RC/Gullabo RC VW Golf Larssons Plåtslageri
B Danne Amberin/Dennis Amberin Linköpings MS/Linköpings MS Volvo 940
B William Andersson/Algot Andersson Vimmerby MS/Silverdalens Msk Volvo 240
B Andreas Sandin/Jonas Eriksson Flens MS/ Vw Golf mk2
B Daniel Karlsson/Christoffer Gustavsson Höglandets MS/nässjö mk Volvo 940 Cat Clean Racing Team
B Jimmy Alvarsson/Anders Melin Jönköpings MK/Nässjö mk Volvo 940
C förare Gr.H, Gr.N över 1400, Gr.A, Nationell Special, 4WD (Antal startande: 7)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Mikael Granath/Camilla Lidholm Vara MK/Vara MK Volvo 242
C Stefan Carlsson/Christian Rose`n MK Ramunder/MK Åtvidaberg Volvo 242 Bulk & Containerfrakt Motorsport Team
C Patrik Holmberg/Filip Holmberg Åtvidabergs MK/Åtvidabergs MK Opel Ascona B
C Magnus Grahn/Claes Örnskog Höglandets MS/Höglandets MS Ford Fiesta
C Jörgen Andersson/Rickard Adelind Höglandets MS/Team Skogsåkarna Volvo 142
C Gert Karlsson/Gustaf Thorebring MK Brinkarna/Ydre MK Volvo 940 Speedwriter Media och Motorsport
C Bo Karlsson/Claes-Göran Persson Ryds MK/Älmhults MK BMW 325