Hedin Bils Rallysprint 2013

Sidan uppdaterar inte sig själv med nya resultat. Du får själv uppdatera din webbläsare.

Totalt PÅ sträcka SS2

SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
781AJoakim Rydholm/Roger RydholmA-förare, 4 wdDals MK/Dals MKMitsubishi EVO X2.40,40
852BMattias Lindberg/Marcus BengtssonB-förare, 4 wdVänersborgs MK/Vänersborgs MKSubaru Impreza2.43,40
833BKenneth Johansson/Carola JohanssonB-förare, 4 wdKullings MS/Kullings MSMitsubishi EVO VII2.49,70
484ADavid Lindström/Emma LindströmA-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdSkillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 2402.51,00
475AJonas Sandgren/Benny HolmA-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdFalköpings MK/Falköpings MKVolvo 9402.51,40
496AJohan Nilsson/Matti JohanssonA-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdVara MK/Vara MKVolvo 2422.52,10
877CAndreas Hellström/Bertil CarlssonC-förare, 4 wdSMK Eksjö/SMK EksjöMitsubishi EVO 72.53,40
798AL-G Jansson/Magnus RomoA-förare, 4 wdStenungsunds MS/Stenungsunds MSMitsubishi EVO III2.53,50
579BMartin Karlsson/Annika SterkiB-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdAlingsås MK/Allingsås MKOpel Ascona B2.53,70
6010BHasse Ericsson/Benny LarssonB-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdKullings MS/Kullings MSVolvo 9402.53,80
5211BJoacim Wigertson/Åsa WigertsonB-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdKullings MK/Kullings MKVolvo 9402.54,60
5612BKent Johansson/Christer CarlssonB-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdSkövde MK/Volvo 2422.56,00
5513BRichard Herbertsson/Andreas WilliamssonB-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdKullings MS/Golf 22.56,40
6714CJim Johansson/Marcus JohanssonC-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdSkövde MK/Falköpings MKVolvo 2422.56,60
6815CChristopher Sundberg/Emelie AnderssonC-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdFalköpings MK/Volvo 2422.56,80
316ASven-Åke Angerd/Robin SanellA-förare, Appendix KNorrahammars MK/Anderstorp RCFord Escort RS 20002.56,80
4517AAnders Olsson/Sven OlssonA-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdVänersborgs MK/Vänersborgs MKBMW 3252.57,30
8118AÅke Kjellgren/Tobias PetterssonA-förare, 4 wdV:a Östergötlands MK/V:a Östergötlands MKSubaru Impreza2.57,50
6519CDaniel Westlund/Marie HaraldssonC-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdKullings MS/Kullings MSVolvo 9402.58,00
5020BErik Eriksson/Johanna StrömB-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdKinds MK/Volvo 2422.58,60
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
2921BRobert Johansson/Mikaela JohanssonB-förare, VOC, Grupp N 0-1400Göteborgs MF/SMK TrollhättanVolvo 2402.59,50
5822BPeter Lövgren/Tony Levander 50 ÅRB-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdGötene MK/Volvo 2402.59,60
7623COskar Lundmark/Johan TorstenssonC-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdKullings MS/Volvo 9402.59,60
2524BHenrik Nellis/Peder EliassonB-förare, VOC, Grupp N 0-1400Kullings MS/Kullings MSVolvo 9402.59,80
725CMatti Tarkki/Anders AlexandessonC-förare, Appendix KKinds MK/Dals MKVolvo 2423.00,10
2426BErik Stenberg/Simon JohanssonB-förare, VOC, Grupp N 0-1400Kullings MS/Volvo 9403.01,70
2727BAnton Janson/Mattias LarssonB-förare, VOC, Grupp N 0-1400Kinds MK/Toarps MKVolvo 7443.01,80
3728CHåkan Olausson/Anders PeterssonC-förare, VOC, Grupp N 0-1400Stenungsunds MS/Stenungsunds MSVolvo 9403.02,30
8229BUrban Andersson/Christer AnderssonB-förare, 4 wdStenungsunds MS/Stenungsunds MSSubaru Impreza3.02,50
6330BTage Lundgren/Stefan LarssonB-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdStenungsunds MS/Stenungsunds MSVolvo 2423.02,80
8031ABertil Carlsson/Ingemar JohnzonA-förare, 4 wdVarbergs MK/Varbergs MKMitsubishi EVO VII3.02,90
2632BTomas Sjöberg/Fredrik OlssonB-förare, VOC, Grupp N 0-1400Sotenäs MK/Sotenäs MKVolvo 2443.03,40
7433CJohan Andreasson/Oskar HedénC-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdVara MK/Kullings MSVW Golf 23.03,70
2834BPeter Fager/Timo HihnalaB-förare, VOC, Grupp N 0-1400Kinds MK/Kinds MKVolvo 2443.04,30
3435CChristoffer Gunnarsson/Mikael FagerlindC-förare, VOC, Grupp N 0-1400Fägre MK/Volvo 9403.04,30
4436CTobias Andersson/Tim WibergC-förare, VOC, Grupp N 0-1400Kullings MS/Volvo 9403.04,50
2337BAndreas Westlund/Sara PerssonB-förare, VOC, Grupp N 0-1400Kullings MS/Kullings MSVolvo 9403.04,80
1338CJonas Bergsander/Rebecca ÅhlanderC-förare, Grupp EKullings MS/Kullings MSVolvo 7403.05,40
5939BUlf Grolander/Joacim GrolanderB-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdÄlvbygdens MK/Älvbygdens MKVolvo 2403.05,60
440BSten-Åke Rendahl/Aki EronenB-förare, Appendix KNorrahammars MK/Skillingaryds MKVolvo 2423.06,00
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
4641ALars Engström/Susanne KarlssonA-förare, VOC, Grupp N 0-1400Kullings MS/Volvo 9403.06,90
2242ALennarth Eriksson/Bo PedersenA-förare, VOC, Grupp N 0-1400Sotenäs MK/Stenungsunds MSVolvo 9403.07,10
943AErik Bergman/Carl ErikssonA-förare,Grupp ESkillingaryds MK/Skillingaryds MKVW Golf3.07,60
4144CMikael Johansson/Henrik JohanssonC-förare, VOC, Grupp N 0-1400Stenungsunds MS/Stenungsunds MSVolvo 2443.08,50
7145CUlf Storm/Linda TörnqvistC-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdStenungsunds MS/Stenungsunds MSBMW 3253.08,70
3246CPontus Jardstedt/Johannes BrolinC-förare, VOC, Grupp N 0-1400Kullings MS/Kullings MSVolvo 2403.08,90
7247CJimmy Alvarsson/Andreas HallC-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdGränna MK/Gränna MKVolvo 2423.09,10
8648CChristoffer Johansson/Andreas LennartssonC-förare, 4 wdKullings MS/Kullings MSMitsubishi EVO VII3.09,30
4349CPär-Olof Stahlgård/Mikael BerggrenC-förare, VOC, Grupp N 0-1400Stenungunds MS/Volvo 2423.09,30
1050BRoger Ohlsson/Pernilla OhlssonB-förare, Grupp EFjärås MK/Fjärås MKVolvo 8503.10,30
1251CAlexander Kolbert/Kent-Ove KolbertC-förare, Grupp EVara MK/Vara MKVolvo 7403.11,10
3352CDavid Detterberg/Daniel HakefjärdenC-förare, VOC, Grupp N 0-1400Stenungsunds MS/Volvo 2403.11,30
6953CConny Andersson/Leif GustavssonC-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdÄlvbygdens MK/Volvo 9403.11,50
154JEmil Johansson/Bruno ArvidssonUngdomsrallySkövde MK/Skövde MKVolvo 2443.12,70
1555CJohan Brorson/Joakim TollessonC-förare, Grupp EDals MK/Dals MKSAAB 9003.13,70
3956CMats-Erik Andersson/Kai-Ove AnderssonC-förare, VOC, Grupp N 0-1400Kullings MS/Kullings MSVolvo 2423.14,00
3857CJimmy Karlsson/Mikael KarlssonC-förare, VOC, Grupp N 0-1400Kullings MS/Kullings MSVolvo 9403.14,20
2158AGöran Wigertson/Helena SöderlundA-förare, VOC, Grupp N 0-1400Kullings MS/Kullings MSVolvo 3.16,10
6159BStefan Grönberg/Rolf IsakssonB-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdDals MK/Dals MKOpel Ascona B3.16,30
4260CJonas Kolbert/Joakim LjungkvistC-förare, VOC, Grupp N 0-1400Vara MK/Götene MKVolvo 2443.16,80
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
1761CPer Johansson/Malin JohanssonC-förare, Grupp EKinds MK/Kinds MKVW Golf 3 2,0 GL3.17,40
3562CPer-Åke Johnsson/Roy KarlssonC-förare, VOC, Grupp N 0-1400MK Trophy/MK TrophyVolvo 2423.18,40
3663CFredrik Häggman/Emelie MortensenC-förare, VOC, Grupp N 0-1400Skillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 2443.19,10
864CIngvar Svensson/Jan GottingC-förare, Appendix KKullings MS/Kullings MSVolvo Amazon3.21,10
4065CKjell Jonasson/Ann-Charlotte JonassonC-förare, VOC, Grupp N 0-1400Stenungsunds MS/Stenungsunds MSVolvo 9403.23,90
6266BSören Eriksson/Tom MikaelssonB-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdKinds MK/Kinds MKOpel Ascona A3.24,80
1967CLars-Erik Rydqvist/Barbro RydqvistC-förare, Grupp EMariestads MS/Mariestads MSToyota Starlet3.25,80
1468CLinus Tilgård/Sofie NarbergC-förare, Grupp ELjungby MK/Ljungby MKVW Golf II3.26,10
7569CLasse Jägerström/Margaretha JägerströmC-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdStenungsunds MS/Dals MKOpel Ascona3.26,30
570BMatts Eriksson/Jan-Olov PetterssonB-förare, Appendix KMariestads MS/Mariestads MSSaab V43.29,30
7371CHans Söderlund/Lisa SöderlundC-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdVara MK/Ford Sierra3.30,10
5372BJan Wigertson/Karl-Henrik BorhammarB-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdKullings MS/Kullings MSOpel Ascona B3.32,80
1673CRolf Johansson/Thomas SchybergC-förare, Grupp ETibro MK/VW Golf3.33,00
6474BThomas Brolin/Per-Anders NilssonB-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdVara MK/Vara MKVW Golf Mk13.38,60
7075CAlbert Svensson/Marie JohanssonC-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdVästra Östergötlands MK/Västra Östergötlands MKVW Golf 311.58,80