Start | Kontakt | Information

Anmälningslista

Totalt antal startande inklusive föråkare: 166
Föråkare (Antal startande: 4)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Anders Pettersson/Jonathan Pettersson Tjust MK/Tjust MK Ford Escort MK2 BDA
A Stefan Ottosson/Lena Jonestad Vetlanda RRC/Nässjö VW Golf 4
C Håkan Pettersson/Peter Lindén Tjust MK/Tjust MK Ford Escort
A Simon Johansson/Jonas Andersson Ydre MK/Karlskrona AK Renault Clio Sport
Debutant (Antal startande: 3)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
D Peter Christensen/Linda Christensen Skillingartds motorklubb/Skillingaryds motorklubb Hyundai IX35
D Albin Sundlöv/Patrik Sundlöv Tjust MK/Tjust MK Volvo 240
D John Klintberg/Erik Björklund Vms/Vms Suzuki Swift gti
Ungdomsrally (Antal startande: 9)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
U Calle Carlberg/Torbjörn Carlberg Nässjö MK/Nässjö MK Audi 80
U Victor Hansen/Jens Hansen SMK Hörby/SMK Hörby Volvo 940 Rallyshop Motorsport
U Lukas Hägg/Magnus Hägg Trelleborg MK/Trelleborgs MK Volvo 240
U Simon Axelsson/Stefan Axelsson Älmhults MK/Älmhults MK Volvo 740
U Emil Friman/Mattis Olsson Vetlanda RRC/Gullabo RC Volvo 940
U Adrian Ring/Per-Åke Ring Linköpings MS/SMK Valdemarsvik Volvo 940
U Kevin Karlsson/Sandra Hidsjö Ydre MK/MK Kinda Volvo 940
U Sebastian Lindeborgh/Per-Olof Lindeborgh Älmhults MK/Älmhults MK Vovlo 240
U Jacob Johannesson/Peter Johannesson Gullabo RC/Gullabo RC Volvo 940
Klass 1: A-B förare Grupp E (Antal startande: 8)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Boo Hugoson/Mikael Creutz Växjö MS/Målila MK Bilklubb Volkswagen Golf
B Robin Håkansson/Jennie Blansch Gullabo RC/Skillingaryds MK Opel Astra Agi Gullabo rallydäck
B Andreas Lexander/Martin Olsson Kristianstad MK/Kristianstad MK Ford Focus
B Lars Svensson/Jonas Svensson Hässleholms MK/Hässleholms MK VW Golf
A Patrik Pettersson/Simon Veggie Sundeborn Ydre MK/Ydre MK Opel Astra
B Mats Adolfsson/Roger Andersson Nässjö MK/Nässjö MK VW Golf
B Emil Johansson/Sandra Bjerke Falköpings MK/ Volvo 244
B Keith Wennberg/Hans Wennberg Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 940 Hejdu Hejdu Racing
Klass 2: C-förare Grupp E (Antal startande: 18)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Kristoffer Pilebrand/Robin Davidsson Nybro Ac/Nybro Ac Vw Golf 3
C Mattias Nilsson/Magnus Andersson KarlskronaAK/KarlskronaAK Saab 99
C Oscar Arvidsson/Isak Arvidsson Gullabo RC/Gullabo RC VW Golf 2 LARSSONS PLÅTSLAGERI
C Göran Klevenhed/Erik Klevenhed Norrahammars MK/Norrahammars MK VW Golf
C Magnus Lundin/Carolina Stein Nässjö MK/Nässjö MK Opel Corsa
C Patric Sundström/Tim Hammarström Göteborgs MF/Älmhults MK VW Golf 2 GT
C Tommy Rosell/Mathias Cassegård Team Skogsåkarna/Team Skogsåkarna VW Golf II
C Marcus Stendal/Jesper Stendal Norrahammars MK/Norrahammars MK Opel Astra G Odensjööstergård.se
C Jonas Karlsson/Oskar Pettersson Team Skogsåkarna/Team Skogsåkarna Volvo 744
C Jörgen Källberg/Lillemor Harrysson SMK Eksjö/SMK Eksjö VW Golf
C Gustav Lindfors/Morgan Hansson Hässleholms MK/Wäxjö MS VW Golf
C Jonas Andersson/Markus Hansson Gullabo RC/Gullabo RC Saab 99
C Peter Hulterskog/Annika Engqvist Höglandets MS/ Mazda 323
C Rickard Adelind/Johan Broman Team Skogsåkarna/Team Skogsåkarna Audi A3
C Jonas Glad/Mattias Lago Team Skogsåkarna/Team Skogsåkarna Volvo 244
C Ola Bergqvist/Jörgen Sjöstrand Wäxjö MS/Wäxjö MS VW Golf Carpart1
C Louise Blansch/Sanna Magnusson Skillingaryds motorklubb/Skillingaryds motorklubb Opel Astra
C Joakim Blansch/Jennifer Bergkvist Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Opel Astra PSA Motorsport
Klass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400c (Antal startande: 16)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Christian Pettersson/Jonny Hjelm Åtvidabergs MK/Åtvidabergs mk Volvo 940
A Peo Kindgren/Tommy Åstrand Åtvidabergs MK/Åtvidabergs MK Volvo 940 Klädhuset I Falerum
A Tobias Malm/Bengt Svensson Anderstorps RC/Anderstorps RC Volvo 940
A Thomas Karlsson/Patrik Berglund S Sunnerbo MK/S Sunnerbo MK Volvo 940 Augustinssons Måleri
A Per-Ola Thörnberg/Elinor Thörnberg Vetlanda RRC/ Volvo 940
A Jan Wigertson/Joacim Wigertson Kullings MS/Kullings MS Volvo 850
B Markus Jarl/Martin Johansson Norrahammars MK/Norrahammars MK Volvo 940
A Stefan Stigemyr/Jerry Eriksson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 940
B Lukas Kindgren/Albin Nordh Åtvidabergs MK/Ydre MK Volvo 940 Klädhuset I Falerum
B Joakim Persson/Patrik Ekblom Tidaholms MK/Tidaholms MK Volvo 940 Rembutiken Motorsport
B Mattias Erelt/Thomas Comstedt Wäxjö MS/Wäxjö MS Volvo 740
B Conny Martinsson/Magnus Nieminen Wäxjö MS/ Citroen AX Sport
B Markus Svensson/Joakim Svensson Älmhults MK/Älmhults MK Volvo 940
A Per-Ola Pettersson/stefan Josefsson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 240
B William Andersson/Roger Dahlberg Vimmerby MS/Emådalens Mk Volvo 940
B Christoffer Lund/Victor Karlsson Kullings MS/Vimmerby MS Volvo 940
Klass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400cc (Antal startande: 27)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Morgan Nillekvist/Robin Liljegren Gullabo RC/Karlskrona AK Volvo 940
C Markus Nilsson/Tilda Källström Gullabo RC/Gullabo RC Volvo 240
C Sam Karlsson/fredrik Dehlin Grimslövs MS/Hässleholms MK Volvo 240
C Ted Malm/Katharina Malm Arlövs MC/Arlövs MC Volvo 240 VOC
C Kevin Andersson/Claes-Erik Eriksson Skillingaryds MK/Kinds MK Suzuki Swift MK2 GTI
C Bengt Johansson/Ingrid Holtemark Toarps MK/Toarps MK Volvo 850
C Thomas Kurtsson/Erik Axelssson Skillingaryds MK/ Volvo 940
C John Oscarsson/Dennis Oscarsson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 940
C Robin Thörnberg/Marika Andersson VRRC/ Volvo 240
C Mathias Sellberg/Robin Adolfsson Karlskrona AK/Gullabo RC Volvo 240
C Hampus Ströbeck/Cajsa Andersson Höörs MK/SMK Helsingborg Volvo 940
C Christer Alfredsson/Moa Askmyren Asarums MS/ Volvo 940
C Emma Wallman/Bo Wallman Gullabo RC/Karlskrona AK Volvo 940
C Johannes Josefsson/Malou Papp Skillingaryds MK/ volvo 940
C Simon Petersson/Hanna Kjellvåg Asarums Ms/Asarums Ms Volvo 940
C Christopher Gustafson/Boo Hidsjö MK Kinda/MK Kinda Volvo 940
C Benny Enström/Dennis Pettersson Skillingaryds MK/ Volvo 940
C Dennis Lundh/Rasmus Lundh V:a Östergötlands MK/V:a Östergötlands MK Volvo 242
C Urban Westerström/Mattias Didrik Eksjö FRC/Eksjö FRC Volvo 240
C Emil Karlsson/Erik Henningsson Ljungby MK/Ljungby mk Volvo 240
C Jacob Fransson/Johan Fransson Grimslövs MS/Grimslövs MS Volvo 240
C Robin Bäckström/Carl Andersson Falköpings MK/Falköpings mk Volvo 244 A Berggrens bilservice i floby
C Henrik Johansson/Fanny Jacobsson V:a Östergötlands MK/Värmdö BK Volvo 240voc
C Adam Håkansson/Mikael Jönsson Asarums MS/Asarums MS Volvo 940 Lightspeed Motorsport
C Oscar Karlsson/Lennart Karlsson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 940
C Simon Hård bolsgård/Daniel Bolsgård Kalmar mk/Kalmar MK Volvo 940
C Rasmus Svensson/Anton Johansson Ryds MK/ Volvo
Klass 5: A-B-C förare: Appendix K. Bilar upp till 1975 (Antal startande: 16)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Peter Sanell/Jan Sönne Anderstorp RC/Anderstorp RC Saab 99 EMS
C Anders Danling/Linus Danling Norrahammars MK/Norrahammars MK Saab 96 V4
C Anders Lind/Sten Wallin Sportvagnssällskapet i Jönköping/Sportvagnssällskapet i Jönköping Porsche 911
A Stefan Helsing/Jim Haglund Rallyklassikerna/Alingsås mk Saab V4
A Rune Nilsson/Elias Nilsson SMK Hörby/SMK Hörby Opel Ascona A
C Jörgen Andersson/Johan Westerfjärd Höglandets MS/Höglandets MS Volvo Amazon
C Johnny Sundström/Anton Sundström Vara MK/Vara MK Opel Ascona
B Thomas Gustafsson/Sofie Svensson Grimslöv MS/Grimslöv MS Saab 96 2-takt
B Claes Börefelt/Janne Lidin Norrahammars Motorklubb/Norrahammars Motorklubb Escort MK 1
B Anders Malm/Anders Andersson Ydre MK/Va Östergötland MK Opel Ascona A
A Stellan Östlingh/Kalle Pilkrantz SVKG/SVKG BMW 2002 Ti
A Björn Yngvesson/Håkan Swahnström Norrahammars MK/Norrahammars MK Opel Kadett rally
A Kenneth Waltersson/Kent Gonner Anderstorp RC/Fagersta MK Ford Lotus Cortina
C Johnny Andersson/Anette Andersson Gullabo Rc/Gullabo Rc Volvo 142
B Fredrik Dalqvist/Jan Dalqvist Kullings MS/Kullings MS Ford Escort mk1
A Thomas Thelin/Magnus Thelin BMK Uddevalla/BMK Uddevalla vw 1302 rs
Klass 6: A-B-C förare: Appendix K. Bilar 1976-1990, ej 4wd (Antal startande: 7)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Mats Karlsson/Lars-Olof Gustafsson Nässjö MK/Nässjö MK Volvo 242 Team Skeppsbrons
A Sven-Åke Angerd/Niklas Johanson Norrahammars MK/Anderstorp RC Ford Escort BDG
A Hans Gustavsson/Björn Gustavsson Gränna MK/Gränna MK Toyota Starlet
A Michael Klar/Erik Eriksson Toarps MK/Kinds MK Volvo 242 Johanssons Bilverkstad i Borås
A Anders Söderberg/Lotta Strand Botkyrka MK/SMK Valdemarsvik Opel Ascona B
A Morgan Olsson/Björn Jacobsson Vimmerby MS/Vimmerby ms Volvo 240
A Kjell Fransson/Johan Karlsson Vimmerby MS/Vimmerby MS Renault Alpine
Klass 7 A-B-C förare: Max 74, (Antal startande: 4)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Per Larsson/Victor Svensson Ryds MK/Ryds MK Saab V4
A Tommy Wikström/Mikaela Mattsson Fagersta MK/Fagersta MK SAAB V4
C Anders Johansson/Jan-Olof Pettersson Mariestads MS/Götene MK Volvo 142
A Magnus Friman/Pauline Friman Team Skogsåkarna/Team Skogsåkarna Volvo 142 DEKALTRIM.NU
Klass 8 A-B-C förare: Grupp H Classic (Antal startande: 7)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Martin Nilsson/Mattias Hellqvist Norrahammars MK/Norrahammars MK BMW 325
A Birger Palm/Håkan Carlsson Vaxholms MK/Vaxholms MK Toyota Starlet Assistancekåren
A Görgen Persson/Mikael Rosenberg Hässleholms MK/Hässleholms MK Volvo 244 Tyringe Bildemontering AB
A Christian Johansson/Mathilda Johansson Karlskrona AK/Karlskrona AK Toyota Starlet
A Krister Boalt Johnsson/Jennie Knorrin Osby MK/Osby MK Volvo 240
A Göran Johansson/Jakob Sandberg Norrahammars MK/Norrahammars MK VW Golf
A Fredrik Karlsson/Henrik Söderkvist Anderstorps RC/Skillingaryds MK Volvo 242
Klass 9 A förare: 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special (Antal startande: 18)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A David Lindström/Jessica Svensson Skillingaryds MK/Skillingaryds mk Volvo 940 Plombo Motor
A Johan Axelsson/Torbjörn Romedahl Nässjö MK/Nässjö MK Volvo 940 Team Skeppsbrons
A Lars Engström/Kurt Wilsson Kullings MS/Kullings MS Volvo 940 Jerry`s Motorsport
A Per Löfqvist/Raimo Raatikainen Kinds MK/Skene MS BMW M3
A Tobias Pettersson/Åke Kjellgren Gränna MK/Gränna MK Volvo 940 Team KåCe Bilservice
A Håkan Tagesson/Anders Tagesson Nybro AC/Nybro AC Volvo 242
A Kristian Johansson/Tony Larsson Kinds mk/Kinds MK Ford Escort mk2 Johanssons bilverkstad i Borås AB
A Peder Hadarson/Niklas Melin Team Skogsåkarna/ Volvo 242
A Magnus Görling/Rickard Ripenås Team Skogsåkarna/Team Skogsåkarna Volvo 242
A Alexander Axelsson/Nellie Karlsson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 940 AssistanceKåren
A Janne Kristiansson/Erik Karjula Wäxjö MS/Ludvika MS Volvo 944
A Daniel Wall/Lina Jonasson MSK Kvarnvingarna/Ydre MK Volvo 240
A Markus Börjesson/Kjell Vallin Älvbygdens MK/Göteborgs MF Volvo 940
A Andreas Magnusson/Henrik Hulterskog Skillingaryds MK/Nässjö MK Volvo 940
A Daniel Andersson/Albert Svensson V:a Östergötlands MK/Västra Östergötlands mk BMW 325i
A Viktor Karlsson/Andreas Sundh Sjöström Nybro AC/Nybro AC VW Golf MK 3
A Anton Claesson/Pär Claesson Grimslövs MS/Grimslövs MS Volvo 940
A Mattias Ledin/Valkyria Edlund MK Kopparberg/Mälaröarnas MK Peugeot 208 Ledin Motorsport
Klass10: B-förare: 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special (Antal startande: 16)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Anders Melin/Anders Henrysson Nässjö MK/Nässjö MK Volvo 240
B Anders Jangeby/Inge Petersson Nässjö MK/Skillingaryds MK BMW 325
B Andreas Elfver/Sofie Elfver Gränna MK/Gränna MK Volvo 240
B Tomas Lövdahl/Robert Norss Höglandets MS/Höglandets MS Volvo 242
B Jimmie Cederqvist/Tobias Steen Gotlands MF BK/Gotlands MF BK Ford Fiesta st
B Henrik Tagesson/Molly Thorén Nybro AC/Nybro AC Volvo 740
B Christian Gustafsson/Sophie Lundqvist Nässjö MK/Nässjö Mk Volvo 940
B Jim Johansson/Marcus Johansson Falköpings MK/Falköpings MK Volvo 240
B Jimmy Alvarsson/Marcus Widegren Gränna MK/ Volvo 940
B Anders Petersson/ Gränna MK/ Volvo 240
B Daniel Karlsson/Ulf Norss Höglandets MS/Höglandets MS Volvo 940 Cat Clean Racing Team
B Christoffer Gustafsson/Patrik Holm Nässjö MK/Norrahammars MK BMW Compact
B Håkan Olsson/Henrik Braun Asarums MS/Asarums MS Volvo 940
B Fredrik Lundberg/Martin Lundberg SMK Eksjö/SMK Eksjö Volvo 240
B Rasmus Thulin Johansson/Jane Wennberg Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 242 Hejdu Hejdu Racing
B Joakim Hansson/Ella Hansson Grimslöv MS/Grimslövs MS Volvo 740
Klass11: C-förare: 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special (Antal startande: 11)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Kjell Stegefors/Örjan Lindberg Nybro AC/Nybro AC Volvo 242
C Mattias Brindmark/Peter Måhagen Åtvidabergs MK/Åtvidabergs MK Volvo 242
C Per-Arne Axelsson/Johan Lundgren Gullabo RC/Karlskrona AK BMW E30
C Magnus Grahn/Claes Örnskog Gränna MK/Gränna MK Opel Astra
C Jörgen Hildingsson/Victor Johansson Kristianstad MK/Ryds Mk Volvo 242
C Alexander Alexandersson/Marita Torsson Vimmerby MS/ Volvo 242
C Robert Goude/Ida Lidebjer Granberg Asarums MS/Asarums MS Toyota Starlet Lightspeed Motorsport
C Berndt Holgersson/Mikael Skärbring Ljungby MK/Jungnerligan RC Opel Ascona b
C Oscar Gustafsson/Jimmy Hjelm Team Skogsåkarna/Team skogsåkarna Volvo 242
C Emil Ohlsson/Kevin Helin Karlskrona AK/ BMW 325
C Albin Westerberg/Anders Westerberg Vimmerby MS/Vimmerby MS Volvo 142
Klass12: A-B-C-förare: 4WD (Antal startande: 2)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Bengt Abrahamsson/Tim Lagerstam Kullings MS/Kullings MS Mitsubishi R 5
B Johan Forsberg/Lars Gustavsson Gullabo RC/Gullabo RC Toyota Celica