Start | Kontakt | Information

Anmälningslista

Totalt antal startande inklusive föråkare: 82
Ungdomsrally (Antal startande: 1)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
J Emil Johansson/Bruno Arvidsson Skövde MK/Skövde MK Volvo 244
A-förare, Appendix K (Antal startande: 1)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Sven-Åke Angerd/Robin Sanell Norrahammars MK/Anderstorp RC Ford Escort RS 2000
B-förare, Appendix K (Antal startande: 2)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Sten-Åke Rendahl/Aki Eronen Norrahammars MK/Skillingaryds MK Volvo 242
B Matts Eriksson/Jan-Olov Pettersson Mariestads MS/Mariestads MS Saab V4
C-förare, Appendix K (Antal startande: 2)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Matti Tarkki/Anders Alexandesson Kinds MK/Dals MK Volvo 242 Muovitech AB
C Ingvar Svensson/Jan Gotting Kullings MS/Kullings MS Volvo Amazon
A-förare,Grupp E (Antal startande: 1)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Erik Bergman/Carl Eriksson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK VW Golf Assistancekåren 020-912912
B-förare, Grupp E (Antal startande: 1)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Roger Ohlsson/Pernilla Ohlsson Fjärås MK/Fjärås MK Volvo 850
C-förare, Grupp E (Antal startande: 9)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Per Johansson/Malin Johansson Kinds MK/Kinds MK VW Golf 3 2,0 GL
C Lars-Erik Rydqvist/Barbro Rydqvist Mariestads MS/Mariestads MS Toyota Starlet
C Bertil Andersson/Olof Östlund Älvbygdens MK/Älvbygdens MK VW Golf
C Ulf Hummel/Anne Hummel Älvbygdens MK/ VW Golf 2
C Rolf Johansson/Thomas Schyberg Tibro MK/ VW Golf
C Alexander Kolbert/Kent-Ove Kolbert Vara MK/Vara MK Volvo 740
C Johan Brorson/Joakim Tollesson Dals MK/Dals MK SAAB 900
C Jonas Bergsander/Rebecca Åhlander Kullings MS/Kullings MS Volvo 740
C Linus Tilgård/Sofie Narberg Ljungby MK/Ljungby MK VW Golf II
A-förare, VOC, Grupp N 0-1400 (Antal startande: 3)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Lars Engström/Susanne Karlsson Kullings MS/ Volvo 940
A Göran Wigertson/Helena Söderlund Kullings MS/Kullings MS Volvo
A Lennarth Eriksson/Bo Pedersen Sotenäs MK/Stenungsunds MS Volvo 940
B-förare, VOC, Grupp N 0-1400 (Antal startande: 7)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Erik Stenberg/Simon Johansson Kullings MS/ Volvo 940
B Henrik Nellis/Peder Eliasson Kullings MS/Kullings MS Volvo 940
B Tomas Sjöberg/Fredrik Olsson Sotenäs MK/Sotenäs MK Volvo 244 MA MOTORSPORT
B Anton Janson/Mattias Larsson Kinds MK/Toarps MK Volvo 744
B Andreas Westlund/Sara Persson Kullings MS/Kullings MS Volvo 940
B Robert Johansson/Mikaela Johansson Göteborgs MF/SMK Trollhättan Volvo 240
B Peter Fager/Timo Hihnala Kinds MK/Kinds MK Volvo 244
C-förare, VOC, Grupp N 0-1400 (Antal startande: 14)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Jimmy Karlsson/Mikael Karlsson Kullings MS/Kullings MS Volvo 940
C Mikael Johansson/Henrik Johansson Stenungsunds MS/Stenungsunds MS Volvo 244
C Mats-Erik Andersson/Kai-Ove Andersson Kullings MS/Kullings MS Volvo 242
C Fredrik Häggman/Emelie Mortensen Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 244
C David Detterberg/Daniel Hakefjärden Stenungsunds MS/ Volvo 240
C Kjell Jonasson/Ann-Charlotte Jonasson Stenungsunds MS/Stenungsunds MS Volvo 940
C Tobias Andersson/Tim Wiberg Kullings MS/ Volvo 940
C Pär-Olof Stahlgård/Mikael Berggren Stenungunds MS/ Volvo 242
C Jonas Kolbert/Joakim Ljungkvist Vara MK/Götene MK Volvo 244
C Håkan Olausson/Anders Petersson Stenungsunds MS/Stenungsunds MS Volvo 940
C Christoffer Gunnarsson/Mikael Fagerlind Fägre MK/ Volvo 940 En Tum Fyra AB
C Christian Johansson/Kristina Eriksson SMK Trollhättan/ Volvo 240
C Per-Åke Johnsson/Roy Karlsson MK Trophy/MK Trophy Volvo 242
C Pontus Jardstedt/Johannes Brolin Kullings MS/Kullings MS Volvo 240
A-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wd (Antal startande: 4)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Johan Nilsson/Matti Johansson Vara MK/Vara MK Volvo 242
A David Lindström/Emma Lindström Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 240 Plombo Motor
A Jonas Sandgren/Benny Holm Falköpings MK/Falköpings MK Volvo 940
A Anders Olsson/Sven Olsson Vänersborgs MK/Vänersborgs MK BMW 325
B-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wd (Antal startande: 14)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Peter Lövgren/Tony Levander 50 ÅR Götene MK/ Volvo 240
B Erik Eriksson/Johanna Ström Kinds MK/ Volvo 242 Strands Fordonskomponenter
B Martin Karlsson/Annika Sterki Alingsås MK/Allingsås MK Opel Ascona B
B Richard Herbertsson/Andreas Williamsson Kullings MS/ Golf 2
B Joacim Wigertson/Åsa Wigertson Kullings MK/Kullings MK Volvo 940
B Jan Wigertson/Karl-Henrik Borhammar Kullings MS/Kullings MS Opel Ascona B
B Sören Eriksson/Tom Mikaelsson Kinds MK/Kinds MK Opel Ascona A
B Kent Johansson/Christer Carlsson Skövde MK/ Volvo 242
B Stefan Grönberg/Rolf Isaksson Dals MK/Dals MK Opel Ascona B
B Ulf Grolander/Joacim Grolander Älvbygdens MK/Älvbygdens MK Volvo 240
B Fredrik Tilgård/Susanne Stålhammar Ljungby MK/Ljungby MK Volvo 242
B Hasse Ericsson/Benny Larsson Kullings MS/Kullings MS Volvo 940
B Thomas Brolin/Per-Anders Nilsson Vara MK/Vara MK VW Golf Mk1
B Tage Lundgren/Stefan Larsson Stenungsunds MS/Stenungsunds MS Volvo 242
C-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wd (Antal startande: 12)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Lasse Jägerström/Margaretha Jägerström Stenungsunds MS/Dals MK Opel Ascona Team Sjuntorps Biltjänst
C Jimmy Alvarsson/Andreas Hall Gränna MK/Gränna MK Volvo 242
C Albert Svensson/Marie Johansson Västra Östergötlands MK/Västra Östergötlands MK VW Golf 3
C Oskar Lundmark/Johan Torstensson Kullings MS/ Volvo 940 BRAÅS ÅKERI AB
C Ulf Storm/Linda Törnqvist Stenungsunds MS/Stenungsunds MS BMW 325
C Johan Andreasson/Oskar Hedén Vara MK/Kullings MS VW Golf 2
C Jim Johansson/Marcus Johansson Skövde MK/Falköpings MK Volvo 242
C Christopher Sundberg/Emelie Andersson Falköpings MK/ Volvo 242
C Harri Mourujärvi/Teuvo Majava Älvbygdens MK/Älvbygdens MK Golf GTI
C Conny Andersson/Leif Gustavsson Älvbygdens MK/ Volvo 940
C Daniel Westlund/Marie Haraldsson Kullings MS/Kullings MS Volvo 940
C Hans Söderlund/Lisa Söderlund Vara MK/ Ford Sierra
A-förare, 4 wd (Antal startande: 5)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A L-G Jansson/Magnus Romo Stenungsunds MS/Stenungsunds MS Mitsubishi EVO III Team Maud Sahlin Motorsport
A Bertil Carlsson/Ingemar Johnzon Varbergs MK/Varbergs MK Mitsubishi EVO VII
A Bengt Abrahamsson/Roger Alexandersson Kullings MS/ Mitsubishi EVO VII
A Joakim Rydholm/Roger Rydholm Dals MK/Dals MK Mitsubishi EVO X
A Åke Kjellgren/Tobias Pettersson V:a Östergötlands MK/V:a Östergötlands MK Subaru Impreza Team KåCe Bilservice
B-förare, 4 wd (Antal startande: 4)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Daniel Arwidson/Björn Bondesson Falköpings MK/ Mitsubishi EVO V
B Kenneth Johansson/Carola Johansson Kullings MS/Kullings MS Mitsubishi EVO VII
B Urban Andersson/Christer Andersson Stenungsunds MS/Stenungsunds MS Subaru Impreza
B Mattias Lindberg/Marcus Bengtsson Vänersborgs MK/Vänersborgs MK Subaru Impreza
C-förare, 4 wd (Antal startande: 2)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Christoffer Johansson/Andreas Lennartsson Kullings MS/Kullings MS Mitsubishi EVO VII
C Andreas Hellström/Bertil Carlsson SMK Eksjö/SMK Eksjö Mitsubishi EVO 7