Start | Kontakt | Information

Anmälningslista

Totalt antal startande inklusive föråkare: 165
Föråkare (Antal startande: 5)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Sten Wallin/Kurt Bertilsson Sportvagnssällskapet i Jönköping/Sportvagnssällskapet i Jönköping Porsche 911
C Jonas Glad/Kim Gustafsson Westlund Team Skogsåkarna/SMK Eksjö Bil Volvo 244
B Peter Ärleskog/Jari Torvinen Oskarshamn RRC/Oskarshamn RRC Volvo 940
A Peo Kindgren/Tommy Åstrand Åtvidabergs MK/Åtvidabergs MK Volvo 940 Klädhuset I Falerum
B Magnus Samuelsson/Benkt Johansson MK Kinda/Värmdö Bk Volvo 940 UPR Racing
Debutant (Antal startande: 2)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
D Thomas Olofsson/Juha Haukilathi Gullabo RC/Gullabo RC Vw Golf
D Albin Westerberg/Anders Westerberg Vimmerby MS/Vimmerby MS Volvo 142
Ungdom (Antal startande: 4)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
U Joakim Ellner Landberg/Marie Ellner Landberg SMK Södermanland/SMK Södermanland Volvo 244
U Alexander Fogdeby/Marcus Fogdeby Storfors MK/Storfors MK Volvo 940 EC Svenska AB
U Hugo Johansson/Tommy Svensson Bengtsfors MC/Bengtsfors MC Opel Corsa
U Kevin Karlsson/Linn Karlsson Ydre MK/Ydre MK Volvo 940
1300 Rallycup (Antal startande: 13)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C William Binbach/Thomas Binbach Kolsva MS/Kolsva MS Suzuki Swift EVO 2 Team RMA
A Marcus Moren/Robin Hallman Kolsva MS/Kolsva MS Suzuki Swift MK 1 Carfix Rally Team
A Robert Andersson/Carl-Gustaf Karlsson Eskilstuna MK/Eskilstuna MK Suzuki Swift Dekaltrim
A Ola Strömberg/Brittmarie Ålund Nora MK/Nora MK Suzuki Swift Gti Mk2 Team Lindbergs Edsbyn
A Joacim Rydin/Magnus Simensen MK Ramunder/MK Ramunder Suzuki Swft CARFIX RALLY TEAM
C Linda Persson/Kalle Kronqvist MK Ratten/Finspångs MS Suzuki swift MK1 Dekaltrim
A Robin Norling/Mattias Sundström SMK Nyköping/SMK Nyköping Suzuki Swift mk1 CARFIX RALLY TEAM
C Oliver Granfors/Magnus Hermansson Eskilstuna MK/Hällefors MK Suzuki Swift Dekaltrim
A Mattias Lagström/Rickard Forsell Norbergs MC/Norbergs MC Suzuki GTi Team Lindberg Edsbyn
C Adam Carlsson/Jens Jakobsson SMK Nyköping/SMK Nyköping Suzuki Swift TEAM RMA
A Andreas Abrahamsson/Tobias Abrahamsson Katrineholms MK/Katrineholms mk Suzuki Swift Dekaltrim
A Anders Nystedt/Björn Wulff Vallentuna MK/Vallentuna MK Suzuki Swift MK 2 Team Lindberg Edsbyn
B Mikael Gille/Henrik Lundh Taxinge MK/Eskilstuna MK Suzuki Swift MK II
Klass 2 A-förare 2 WD (Antal startande: 22)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Birger Palm/Håkan Carlsson Vaxholms MK/Vaxholms MK Toyota Starlet Assistancekåren
A Johannes Joons/Niklas Landqvist Skutskärs MS/SMK Uppsala Opel Astra KitCar RallyShop Motorsport
A Mikael Wiberg/Weine Larsson Storfors MK/SMK Karlskoga Volvo 940
A Johan Svensson/Terje Plomen SMK Valdemarsvik/SMK Valdemarsvik Volvo 240 Evo
A Fredrik Eriksson/Kristoffer Nordlund Katrineholms MK/SMK Nyköping VW Golf
A Peter Hålling/Markus Harrström Norrköpings MK/MK Ramunder Opel Ascona B
A Stefan Kemle/Fredrik Eklund SMK Valdemarsvik/SMK Valdemarksvik Volvo 940
A Stefan Alenmalm/Calle Örberg SMK Trollhättan/SMK Trollhättan Volvo 940
A Thomas Johansson/Jimmy Glad Bengtsfors mc/Bengtsfors mc Volvo 940
A Mats Andersson/Mattias Edvardsson Mk Kinda/Linköpings MS Peugeot 306 GTI Team Appelskogsbil AB
A Stefan Johansson/Jakob Sandberg Norrahammars MK/Norrahammars MK VW Golf
A Anton Bernats Hager/Fredrik Wesslén Örsundsbro MK/Örsundsbro MK Renault Clio Sport
A Alexander Axelsson/Nellie Karlsson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 940 AssistanceKåren
A Tomas Lången Pettersson/Toni Sundkvist Grangärde RRC/SMK Motala Bil Ford Escort MK II Tractive AB
A Emil Karlsson/Jessica Larsson Hällefors MK/Rasbo MK Volvo 940 Kjellbergs AB
A Johan Axelsson/Patrik Knutsson Nässjö MK/Nässjö MK Volvo 940 Team Skeppsbrons
A Thomas Blåder/Tommy Magnusson Filipstad mc/Filipstad MC Volvo 940
A Thomas Lennstrand/Conny Erixon Kullings MS/Kullings MS Volvo 940 Tractive AB
A Eric Johansson/Christoffer Bäck SMK Nyköping/SMK Hedemora Volvo 940
A Mikael Jakobsson/Magnus Holmgren SMK Nyköping/SMK Nyköping Volvo 740
A Peter Fredriksson/Mikael Andersson Norrköpins MK/ Renault Clio Sport
A Markus Theorin/Henrik Söderkvist Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Suzuki 1600 Bergfors Snickerifabrik
Klass 1 A/B/C-förare 4 WD (Antal startande: 10)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Roland Eliasson/Reine Lundqvist Östgöta Bilsportförening/Östgöta Bilsportförening Mitsubishi Lancer EVO VI
A Patrik Åkerman/Joakim Gevert Ljusdals MS/Fryksdalens MK Mitsubishi Evo 8
A Jimmy Olsson/Conny Sundqvist Storfors MK/Storfors MK Mitsubishi Lancer Evo IX Team Korvgubben Motorsport
A Lars-Erik Larsson/Tommy Sävevik Kinds MK/Vara MK Audi S2
A Göran Lindström/Kjell Andersson Huddinge MK/Huddinge MK Mitsubishi Lancer HÖGDALENS BIL & SKADECENTER AB
B Leif Nordh/Anna Marions Mälaröarnas mk/Gotlands MF Mitsubishi Evo 9
A Joakim Längberg/Dennis Norén Linköpings MS/V:a Östergötlands MK Mitsubishi evo 7
A Åke Kjellgren/Tobias Pettersson Gränna MK/Gränna MK Mitsubishi Evo 7 Team KåCe Bilservice
B Torbjörn Henrysson/Arne Johansson Teknis MC/SMK Karlskoga Subaru Impreza
A Stig Andervang/Robin Eriksson Almunge MK/SMK Valdersmarsvik Ford Escort Coswort
Klass 5 A/B VOC/GrF + GrN 0-1400cc & R1B (Antal startande: 17)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Mattias Roth/Kim Göransson SMK Motala Bil/SMK Motala Bil Volvo 242
B Joakim Frisk/Alexander Glavsjö SMK Sala/Frykdalens MK Volvo 940
A Jan Wigertson/Åsa Wigertson Kullings MS/Kullings MS Volvo 850
B Roger Karlsson/Josefina Hellqvist V:a Östergötlands MK/V:a Östergötlands MK Volvo 940
B Andreas Hultström/Tom Törngren SMK Nyköping/Nässjö MK Volvo 940
B Lukas Kindgren/Martin Hugosson Åtvidabergs MK/Tjust MK Volvo 940 Klädhuset I Falerum
B Christian Pettersson/Christoffer Hjelm Åtvidabergs MK/Åtvidabergs mk Volvo 940
B Sven Karlsson/Henrik Pedersen Katrineholms MK/Katrineholms MK Volvo 244
A Jan Lingheimer/Michael Menck V:a Östergötlands MK/Smk Motala Volvo 940
A Christer Westerdahl/Marie-Louise Westerdahl Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 940
B Johan Axelsson/Samuel Toftgård Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 240
B Isac Nordström/David Arhusiander Kullings MS/Jämtlands MK Volvo 940
A Kristoffer Karlsson/Ida Bood SMK Trollhättan/MK Ratten Volvo 940
A Tobias Isaksson/Anders Isaksson Laxå MK/Laxå MK Volvo 940
B Andreas Westlund/Joacim Wigertson Kullings MS/Kullings MS Volvo S70
A Frederik Eckhardt/Charlie Ekström SMK Södermanland/Eskilstuna MK Volvo 940
A Peter Holgersson/Christina Holgersson Västra Östergötlands MK/Västra ÖstergötlandsMK Volvo 244
Klass 7 7-A/B: A/B GrE & R1A. (Antal startande: 5)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Hans Bergman/Hans Stridh Degerfors RC/Degerfors RC Volvo 940
A Stefan Ottosson/Sofie Adolfsson Vetlanda RRC/Nässjö MK VW Golf 4
B Johan Broman/Rickard Adelind Team Skogsåkarna/Team Skogsåkarna Toyota Corolla
B Linus Isaksson/Fredrik Rudmalm Laxå MK/Laxå MK VW Golf 2
B Kent Johansson/Fredrik Lans Falköpings MK/Falköpings mk Volvo 240
Klass 10 A/B/C AppK 82-90 (Antal startande: 2)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Anders Söderberg/Lotta Strand Botkyrka MK/SMK Valdemarsvik Audi Quattro
A Kenneth Tomasson/Per Wiksten MK Ratten/MK Ratten Mazda 323
Klass 8 A/B/C AppK -81 (Antal startande: 19)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Anders Danling/Linus Danling Norrahammars MK/Norrahammars MK Saab 96 V4
A Peter Sanell/Jan Sönne Anderstorp RC/Anderstorp RC Saab 99 EMS
B Anders Malm/Anders Andersson Ydre MK/Va Östergötland MK Opel Ascona A
A Arne Bäckström/Björn Wessel Haninge MK/Carlstad Rally Club Volvo 240 Arne Bäckström Historic Motorsport
A Thord Jonsson/Krister Hedman SMK Nyköping/ Opel Kadett GTE
A Ruben Davidsson/Göran Kaldenberg Västra Östergötlands MK/Västra Östergötlands MK Volvo 142
C Peter Dahlsund/Carina Larsson Varbergs Mk/Varbergs MK Opel Ascona B
A Jonas Nelson/Anders Holm Silverdalens MSK/Grimslöv MS Opel Ascona A
B Gunnar Asplund/Olle Asplund Waxholms MK/Waxholms MK Volvo Amazon
A Mats Karlsson/Lars-Olof Gustafsson Nässjö MK/Nässjö MK Volvo 242 Team Skeppsbrons
A Sven-Åke Angerd/Robin Sanell Norrahammars MK/Anderstorp RC Ford Escort BDG
C Jörgen Andersson/Johan Westerfjärd Höglandets MS/ Volvo Amazon
A Tom Thomasson/Dan Levin MK Ratten/MK Ratten Volvo 244
B Morgan Björn/Erik Karjula Munkfors MC/Ludvika MS Saab V4
A Mats Lindwall/Jon Magnusson SMK Valdemarsvik/SMK Linde Volvo 240
C Fredrik Svensson/Veine Svensson Ydre MK/Ydre MK Volvo PV TEAM "KORVGUBBEN" MOTORSPORT
A Kjell Fransson/Björn Jakobsson Vimmerby MS/Vimmerby MS VW 1303
A Peter Johansson/Hans Pettersson SMK Nyköping/SMK Nyköping Opel Ascona B JP Racing
A Henrik Johansson/Ulf Johansson Ydre MK/Ydre MK Volvo 240 Hycklinge Bensin & Service AB
Klass 3 B-förare 2 WD (Antal startande: 28)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Claes Gustafsson/Daniel Mörn Edorsson Gränna MK/Gränna MK Volvo 242
B Anders Jangeby/Daniel Suvala Nässjö MK/SMK Nyköping BMW 325
B Göran Boström/Christian Rosén VÖMK/Åtvidabergs MK BMW e36
B Jan Adolfsson/Linus Adolfsson Gullabo RC/Gullabo RC Volvo 240
B Fredrik Karlander/Mikael Bielinski Toarps MK/Kinds MK Volvo 940 ramudden.se
B Henrik Oscarson/Roger Lindholm MSK Hammaren/Västerås MS Saab 9-3 SS
B Emil Johansson/Alexander Björnsson Falköpings MK/Anderstorp RC Volvo 244
B Johan Östlund/Per Calsson Flens MS/Flens MS Seat Ibiza
B Andreas Sandin/Patrik Johansson Flens MS/SMK Nyköping VW Golf II
B Simon Adolfsson/Daniel Williams Team Skogsåkarna/Team Skogsåkarna Volvo 242
B Andreas Elfver/Sofie Elfver Gränna MK/Gränna MK Volvo 240
B Danne Amberin/Dennis Amberin Linköpings MS/Linköpings MS Volvo 940
B Christian Gustafsson/Victor Johansson Nässjö MK/Ryds MK Volvo 940
B Frida Axelsson/Linda Björklund Skillingaryds MK/Kinds MK Honda Civic Type-R
B Erik Wigren/Johan Strid Sandviken MK/Sandviken MK VW Golf
B Emil Johansson/Andreas Andersson SMK Motala bil/V:a Östergötlands MK Volvo 940
B Jimmy Ekström/Emil Wretemark V:a Östergötlands MK/Linköpings MS Volvo 940
B Anders Petersson/Johan Bergman Gränna MK/SMK Eksjö Volvo 240
B Christoffer Gustafsson/Freddie Hallgren Nässjö MK/Höglandets MS BMW Compact
B Albin Nordh/Johan Karlsson Ydre MK/Tjust MK Renault Twingo R2
B Fredrik Lundberg/Martin Lundberg SMK Eksjö/SMK Eksjö Volvo 240
B Tobias Göransson/Malin Strömberg Boxholms MK/Mk Ran Askersund Volvo 940
B Tomas Bönnermark/Kent Johansson SMK Nyköping/BMW Sportclub Volvo 940
B Freddie Gustavsson/Lina Jonasson SMK Valdemarsvik/Ydre MK Volvo 244
B Daniel Karlsson/Ulf Norss Höglandets MS/Höglandets MS Volvo 940 Cat Clean Racing Team
B Lars Olsson/Annie Hellstadius SMK Trollhättan/Kullings MS Saab 9-3
B Rasmus Lundh/Marcus Jansson Västra Östergötlands MK/Storfors MK Volvo 242
B Mikael Gustavssons/Mikael Brinck Katrineholms MK/Katrineholms MK Ford Fiesta st
Klass 7-C: C GrE & R1A (Antal startande: 10)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Magnus Lundin/Carolina Stein Nässjö MK/Nässjö MK Opel Corsa
C Alexander Broberg/Rickard Broberg SMK Nyköping/Värmdö BK Opel Astra LINDGRENBIL NACKA/VÄRMDÖ
C Jan Åkerström/Håkan Åkerström Toarps MK/Toarps MK VW Golf
C Jonas Karlsson/Oskar Pettersson Team Skogsåkarna/Team Skogsåkarna Volvo 744
C Martin Åberg/Rebecka Jörgensen Hofors MS/Hofors MS Volkswagen Golf 2
C Mattias Jonsson/Marika Carlsson Kullings MS/Sportvagnssällskapet i Jönköping BMW 316 Compact
C Malin Palmqvist/Patrik Adolfsson Fagersta Mk/Säffle Mc Golf Mk 2
C Göran Klevenhed/Erik Klevenhed Norrahammars MK/Norrahammars MK VW Golf
C Joakim Bengtsson/Melvin Bengtsson Kullings MS/Kullings MS Toyota Corolla
C Leif Bäckström/Roger Max ÅMK/ÅMK Golf MK5
Klass 4 C-förare 2 WD (Antal startande: 12)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Victor Liljesson/Patrik Wiström Linköpings MS/Linköpings MS Ford Fiesta Appelskogs bil
C Lars Arvidsson/Peter Svensson Kullings MS/Kullings MS Volvo 9410
C Bo Karlsson/Susann Ysberg Ryds MK/Ryds MK BMW 325
C Stefan Carlsson/Alexander Ek MK Ramunder/MK Ramunder Volvo 242 Bulk & Containerfrakts Motorsport Team
C Oskar Brink/Jörgen Rullman Sportvagns sällskapet i Jönköping/Jönköpings MK Peugeot 504
C Oscar Gustafsson/Jimmy Hjelm Team Skogsåkarna/Team Skogsåkarna Volvo 242
C Andreas Ekström/Kjell Persson V:a Östergötlands MK/Åmåls MK Volvo 940
C Martin Nilsson/Mattias Hellqvist Norrahammars MK/Norrahammars MK BMW 325
C Lucas Branteström/Viktor Strand Rasbo MK/Rasbo MK Opel Astra Lundqvist El i Uppsala AB
C Alexander Alexandersson/Emil Pettersson Vimmerby MS/Vimmerby MS Volvo 242
C Hampus Jakobsson/Emil Corell SMK Nyköping/SMK Nyköping Volvo 240
C Albin Ählman/David Johansson SMK Valdemarsvik/MK ramunder Volvo 240
Klass 6 C VOC/GrF + GrN 0-1400cc & R1B. (Antal startande: 16)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Andreas Petersson/Peter Andersson SMK Valdemarsvik/MK Ramunder Volvo 940
C Henrik Johansson/Daniel Andersson V:a Östergötlands MK/V:a Östergötlands MK Volvo 240
C Dennis Svensson/Fredrik Johansson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 240
C Torbjörn Karlsson/Johanna Jansson Grimslövs MS/Grimslövs MS Volvo 944
C Marcus Kjellkvist/Inge Petersson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 940
C John Oscarsson/Dennis Oscarsson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 940
C Urban Westerström/Mattias Didrik Eksjö FRC/Eksjö FRC Volvo 240
C Patrik Tallåker/Martin Karlsson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 940
C David Dannevall/Fanny Jacobson Värmdö BK/Värmdö BK Volvo 940
C Börje Johansson/Ingrid Johansson Kullings MS/Kullings MS Volvo 240
C Mathias Savela/Mikael Savela Stockholms BK/Stockholms BK Volvo 240
C Magnus Ingesson/Frida Ingesson Kungsbacka MA/Kungsbacka MA Volvo 240
C Tony Krusell/Monica Krusell V:a Östergötlands MK/V:a Östergötlands MK Volvo 940
C Oscar Karlsson/Albin Park Skillingaryds MK/Eksjö FRC Volvo 940
C Simon Bolsgård/Daniel Bolsgård Kalmar MK/Kalmar MK Volvo 940
C David Roos/Rasmus Brask-Nilsen Västra östergötlands mk/VÖMK Volvo 740